Teknik Altyapı

img

Teknik Altyapı

En son teknolojik donanım + en gelişmiş yazılım = Müşteri Memnuniyeti

10 yılı aşkın süredir yazılım işiyle uğraşmak bize bu alanda çok ciddi tecrübe kazandırdı. Bu tecrübenin öğrettiklerinden birisiyse kalitesi yüksek donanım kullanmanız gerektiğiydi. Sizi yarı yolda bırakmayacak ve müşterinize hayatını zehir etmeyecek kaliteli donanım... Bu sebeptendir ki donanıma yatırım yaparken çok seçiciyiz. Tüm donanımlarımızı çifter çifter almamız da bundan geliyor. Birine birşey olursa diğeri yolunuza devam etmesini

Tüm sunucularımız rack kasadan oluşmaktadır. Intel Xeon tabanlı işlemciler sunucu başına 2 adet olarak kullanılıyor. Her işlemcinin 8 çekirdeği bulunuyor. Toplamda çekirdek sayısı 16 adet olarak kullanılmakta. Her sunucumuz 96 GB ECC bellek ile çalışıyor. Kullandığımız diskler ise SSD ve 15.000 RPM SAS disklerden oluşuyor. Raid 10 olarak (Stripe + Mirroring) hızlı ve güvenli disk bileşimini tercih ediyoruz. Disklerimizden biri çalışmaz hale geldiğinde 2'inci anlık kopyası hiç bir kesinti olmadan devreye giriyor. Biz de problemli diski sunucuyu kapatmadan çıkartıp yerine yenisini takıp bilgilerin otomatik eşleşmesini sağlayabiliyoruz.

İkinci güç kaynağı, ikinci İnternet bağlantısı, ikinci diskler, ikinci işlemci gibi donanımlar sayesinde kesintisiz İnternet yayını sağlayabiliyoruz. Yapmış olduğumuz sunucu bakımları da dahil olmak üzere, son 12 aylık kesintisizlik oranımız %99,59. Sunucularımızda bir problem yaşanmayacağını garanti edemeyiz. Ancak yaşanacak kesintide ilk müdaheleyi dakikalar içerisinde gerçekleştireceğimizin garantisini verebiliriz ve veriyoruz. 7/24 sunucu gözetim yazılımlarımız sayesinde, sunucularımızdaki en ufak bir aksaklığı ilk olarak biz görüp anında müdahele ediyoruz.

Kullanmakta olduğumuz veri merkezi yedekli ve aktif 50 gbit İnternet hat kapasitesine sahiptir ve İstanbul, Türkiye'dedir. Yedek enerji altyapısı, soğutma ve yangın güvenliği gibi konularda çok büyük yatırımlar yapılmış durumdadır. 3 farklı ağ ile İnternet'e çıkış yapmaktayız. Juniper network ekipmanları ile ağ yönetimi ve Citrix Netscaler cihazlar ile DDOS, Cacheleme, Yük Dengeleme gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

İletişim Bilgileri